TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI TOBB’DA DÜZENLENDİ...

24 Ocak 2019
406
Türkiye Ekonomi Şurası Tobb’Da Düzenlendi...

Her yıl Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından 365 oda ve borsanın katılımıyla gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurası 21 Ocak 2019 Pazartesi günü TOBB İkiz Kulelerde gerçekleşti.

Şuranın ev sahipliğini ve açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “el birliğiyle Türkiye'yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız." dedi.

Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  Şura’da iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.

hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen şuraya Meclis Başkanı Sabahattin ÇALIŞKAN katıldı.

Her bölgenin ekonomisinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri doğrudan Cumhurbaşkanı ve İlgili Bakanlıklara iletilirken, şura öncesinde tüm oda ve borsalar tarafından her bölgenin ekonomik açıdan 5 sorunu ve çözüm önerileri de şura kitabıyla yine Bakanlıklara iletilme fırsatı yakalandı. Toplantı sonunda Sayın Cumhurbaşkanı salondakilerle bire bir görüşerek bölgelerindeki istihdam rakamlarını aldı. 

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sabahattin ÇALIŞKAN  "Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız katılımıyla gerçekleşen, bölgelerimizin sorunlarını paylaştığımız bu tür toplantı ve paylaşımlar bizler için oldukça önemli, Hayrabolu’da özellikle tarım makinesi imalatçılarına ve organize sanayi bölgelerine uygulanabilecek yerele özgü teşvik sistemi, İlçemiz yol bağlantıları gibi konularda taleplerimizi ilettik. Şura sonuçlarının her bölgemize olumlu sonuçlar getirmesini diliyorum.” diyerek şurayı değerlendirdi.

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close