T. HALK BANKASI İVME FİNANSMAN DESTEĞİ...

26 Haziran 2019
361
T. Halk Bankası İvme Finansman Desteği...

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak Odamız üyelerine yönelik her türlü destek kredi ve teşvik paketlerini takip ederek üyelerimizin yararlanması adına girişimlerimize devam etmekteyiz.

Bu kapsamda Halk Bankası İVME Finansman Paketi ile ülkemizde ithal oranı yüksek makine imalat sanayi alt sektörleri ve hammadde-ara malı imalat sanayi alt sektörlerinde üretimin desteklenmesi, üretimde yerli teknolojinin geliştirilmesi ve yerli üretim kapasitesinin artırılması, ithal bağımlılığın azaltılarak girdi maliyetlerinin düşürülmesi, böylece ithal ikamesi fonksiyonunun sağlanması amaçlanmıştır. 

İVME Finansman Paketi ile yeni veya kapasite artırımı/yenileme şeklindeki yatırımlar, seçili sektörlerde üretilmiş yeni ve yerli makine satın alımını içeren alıcı yatırımları ile tüm bu yatırımlara bağlı işletme sermayesi ihtiyaçları finanse edilebilecektir.  

İVME Finansman Paketi kapsamında kullandırılacak üst limitler yatırım kredilerinde 150 Milyon TL, işletme kredilerinde azami 30 Milyon TL olabilecektir. 

İşletme kredilerinde azami 1 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 5 yıl vade, yatırım kredilerinde azami 2 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 10 yıl vade uygulanabilecektir. 

Kredilerin faiz oranları, DİBS Endeksli ve TÜFE Endeksli olmak üzere ikiye ayrılmakta olup kredi vadelerine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre;  

Vadesi 0-2 Yıl olan kredilerin DİBS Endeksli Faiz Oranı 2 yıl vadeli DİBS+% 1,00
Vadesi 2+-5 Yıl olan kredilerin DİBS Endeksli Faiz Oranı 5 yıl vadeli DİBS+% 2,00
Vadesi 5+-10 Yıl olan kredilerin DİBS Endeksli Faiz Oranı 10 yıl vadeli DİBS+% 3,00
Vadesi 0-2 Yıl olan kredilerin Enflasyona Endeksli Faiz Oranı TÜFE+ % 2,00
Vadesi 2+-10 Yıl olan kredilerin Enflasyona Endeksli Faiz Oranı TÜFE+ % 3,00 olarak uygulanacaktır.

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BAŞOL, "Üyelerimize yönelik geliştirilen her türlü destek mekanizmalarının takipçisiyiz. Bu kapsamda İVME Finansman Paketi ile üyelerimiz ve Ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağı düşüncesi ile hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

 

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close