KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ…

25 Eylül 2018
418
Kobi Destek (Nefes) Kredisi…

Sayın üyelerimiz, KOBİ’lerin finans sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacı ile Hazine ve Maliye Bakanlı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucu “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi” protokolü son halini alarak siz kıymetli üyelerimizin başvuruları kabul edilir hale getirilmiştir.

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak Destek kampanyasına katılım sağlamamız ile birlikte bu günden itibaren T.C.Ziraat Bankası A.Ş. – T.Halk Bankası A.Ş. ve T.Vakıflar Bankası T.A.O. Hayrabolu Şubelerine, Odamızdan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli faaliyet belgesi alınarak başvuru yapılabilecektir.

KREDİ KULLANIM ŞARTLARI

1-T.C.Ziraat Bankası A.Ş – T.Halk Bankası A.Ş. ve T.Vakıflar Bankası T.A.O. Hayrabolu Şubelerinden kredi kullanılabilecektir.

2-Kredi ÜST LİMİTİ Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirlenerek işletme başına 50.000,00.-TL.(Ellibintürklira) olacaktır.

3-Kullanılacak kredi 6 ay ana para ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kullanılacak kredinin vadesinin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir.

4-Kredi brüt faiz oranı aylık % 1,85 olacaktır.

5-Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası kredi talep eden işletmeler üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek, referans veremeyecektir.

6-Kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odasından “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli FAALİYET BELGESİ alınacaktır. Bu belge olmadan Bankalar talep kabul etmeyecektir.

Ülkemizde son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar sonucu oluşan belirsizlik ve sıkıntıların giderilmesine bir nebze olsun yardımcı olunması amacıyla yürütülecek Destek kampanyasına Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası bütçe şartlarında imkan sağlamaya çalışmaktayız.

Siz kıymetli üyelerimizin bu günden itibaren kullanıma açılan kredi olanağına başvuruda bulunarak olumlu yönde yararlanacağını ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla,

 

 

Mehmet BAŞOL

Yönetim Kurulu Başkanı

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close