EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

28 Eylül 2018
377
Eylül Ayı Meclis Toplantımız Gerçekleştirildi…

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası olağan Meclis toplantısı 27 Eylül 2018 Perşembe günü yapıldı.

Meclis Başkanı Sabahattin ÇALIŞKAN’ın yönettiği toplantıda gündem maddeleri görüşüldükten sonra Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BAŞOL tarafından Meclis üyelerine yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi.

Sayın BAŞOL’un yaptığı bilgilendirmede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsaların ortaklığında başlatılan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi” programına Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odasının bütçe imkanları dahilinde katılım sağlandığını ve üyelerden Bankalara başvurular için Faaliyet Belgesi alımlarının başladığı belirtilerek, ikinci konu olarak her yıl geleneksel hale getirilen Eğitim Yardımları için çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yardıma muhtaç 800 öğrenci ismi istendiğini belirterek, listelerin Oda’ya sunulduğunu ifade eden Başkan konuşmasının devamında, eğitim yardımları ile ilgili sistemin bu yıl değiştirildiğini belirterek, yönetim kurulu olarak Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve 3 ayrı sektörde hizmet sunan 6 işletme ile anlaşıldığını, bu sektörlerin “Kırtasiye – Giyim ve Konfeksiyon ile Ayakkabı Ticareti” ile iştigal eden üyelerden oluştuğunu belirtti.

Sistemin işlemesi için 800 öğrenciye yardım kuponu hazırlanarak dağıtımların başladığını ve öğrencilerin belirlenen sektörlerden tercih ettiği alışveriş yapabileceğini ifade etti.

Sayın BAŞOL konuşmasının devamında, Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası bütçe imkanları dahilinde Üniversite öğrencilerine verilen karşılıksız burslar ile ilgili bilgiler vererek, mevcut burs alan öğrencilerin durum değerlendirmelerinin yapılarak, yeni başvuruda bulunan öğrencilerin tespitlerinin de yapılacağını ifade etti.

Hayrabolu Ticaret Borsası ile birlikte hareket edildiğini ifade eden BAŞOL, sağlanan birliktelik ile şu anda 65 öğrenciye karşılıksız burs sağlandığını ve eğitime destek vermeye devam edileceğini belirterek konuşmasını bitirdi.

Toplantının devamında Meclis Başkanı Sabahattin ÇALIŞKAN, meclis kurulunda oluşan görev değişikliği sebebi ile ilk toplantısına katılan ve 4. Meslek komitesinden Meclis asil üyeliğine gelen İbrahim URCAN’a kendisini aralarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek toplantı sonlandırıldı.

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close